РАДОВИ УЧЕНИКА

Ускршња радионица – Горович

Ускршња радионица – Coloring Eggs (Јунковац)

Дан планете Земље – Клока

Доситејеви дани – Јунковац

Кликерима осликавам свој свет, у оквиру обогаћеног једносменског рада „Дечја уметност на платну“ (Клока)

ИЗРАДА ДВОРЦА У ОКВИРУ ЈЕДНОСМЕНСКОГ РАДА – КЛОКА

НОВОГОДИШЊА РАДИОНИЦА – ЈУНКОВАЦ

ЛИКОВНИ РАДОВИ НА ЈЕСЕЊУ ТЕМУ (1.РАЗРЕД, ЈУНКОВАЦ)

ТАНГРАМ – СПАЈАЊЕ 7 ДЕЛОВА (ЈУНКОВАЦ)

ДЕЧЈА НЕДЕЉА – ВЕЛИКО СРЦЕ ДЕЦЕ СРБИЈЕ!

ДЕЧЈА УМЕТНОСТ НА ПЛАТНУ (ЈЕДНОСМЕНСКИ РАД, КЛОКА)

КРЕАТИВНА РАДИОНИЦА УЧИТЕЉИЦЕ МИЛИЦЕ МИЛОВАНЧЕВИЋ

ПРОЈЕКТИ УЧЕНИКА ПЕТОГ РАЗРЕДА – ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК

ДИГИТАЛНИ СВЕТ, КЛОКА

КУЋИЦЕ ЗА ПТИЦЕ, РАДОВИ УЧЕНИКА ИЗ КЛОКЕ (2. И 4. РАЗРЕД)

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК КРОЗ ПРОЈЕКТНУ НАСТАВУ – ИЗРАДА САТОВА И СРЕЋНЕ КУЋЕ

ДЕЧИЈА РАДИОНИЦА – ОПЛЕНАЧКА БЕРБА (ОКТОБАР 2022.)

Завичај у срцу носим – Кратки филм ученика четвртог разреда

Пројектна настава

Ускршња радионица

Обележавање Доситејевих дана (радови ученика из Јунковца)

Новогодишња радионица

Креативна радионица – Израда декупаж предмета

Наша школа је укључена у пројекат Обогаћени једносменски рад, у оквиру истог организује се „Креативна радионица“ коју води наставница биологије Сандра Стевановић. Активност „Креативна радионица“ се бави израдом декупаж предмета, рестаурацијом (обновом) старог школског намештаја занимљивим мотивима од салвета. Украшавали су чивилуке за сваку учионицу и за наставнички канцеларију, такође украсили су школски ормар у холу. Ученици радо посећују ову активност.

Играчке од рециклираних материјала

Пројекат је реализован кроз више предмета (Пројектна настава, Свет око нас, Енглески језик)

Занимљива хемија

Прављење сапуна

Ученички огледи

Европски дан језика

Европски дан језика (26. септембар) обележен је кроз пројекат “Европске земље кроз наставне предмете“. Идеја је била да се неколико европских земаља представи корз језик, културу, историју, географију, биологију, музику, уметност, науку и спорт. На тај начин остварена је међупредметна повезаност и реализован је интердисциплинарни час. Пети разред је представио Србију, шести разред Русију и Македонију, седми разред Грчку и Италију, а осми разред Енглеску и Француску. Свака држава представљена је песмом. Ученици су урадили презентације у Power Point-u и тиме показали и информатичке вештине. Све презентације биће постављене на хамерима и изложене у учионицама.

Радови ученика I-IV разреда (разне теме)

Еко филм (аутор: Драгана Илић)

Израда графичких романа

Ученици 6. и 8. разреда учествовали су у пројекту „Развијање толерацније кроз обраду графичких романа.“ Циљ пројекта био је подизање нивоа културне свести, развијање критичког мишљења и толеранције кроз упознавање других култура. Ученици су показали висок ниво интересовања и знања кроз обраду графичких романа, али и креирање сопствених. Ученице 6.разреда Маја Николић и Софија Томић креирале су цртану верзију романа „Екскурзија и пријатељи“ који описује помагање пријатељу на екскурзији. Ученице 8.разреда Милица Милановић и Ана Митровић урадиле су дигитални графички роман у програму Pixton, који описује породичне односе вапмирске породице и борбу добра и зла. Сви ученици награђени су романима на енглеском језику. Пројекат се показао као веома успешан и биће примењиван и у наредној школској години, са циљем да што више ученика буде укључено.

Рад можете погледати на овом линку

20210628_111450
20210622_102816(1)